21 січня у світі відзначається одне з найбільш незвичних свят – Міжнародний день обіймів (National Hugging Day)

Чи знаєте ви, що існує міжнародний день обіймів? 21 січня у світі відзначається одне з найбільш незвичних свят – Міжнародний день обіймів (National Hugging Day). Він був започаткований у США та стрімко розповсюдився по всьому світу. Ви не знали? Тоді швидко біжить і притисніть до серця коханих, близьких людей та друзів.
За своєрідним повір’ям, під час дружніх обіймів люди обмінюються душевною теплотою. Існує і наукове обґрунтування користі обіймів: доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують рівень гемоглобіну у крові, ендорфінів (гормонів щастя та задоволення). Це морфіноподібні речовини, що додають сил, викликають почуття ейфорії, знімають стрес, покращують сон, діють як знеболюючі. Психологи вважають, що люди, які прагнуть нас обійняти, хочуть отримати почуття захищеності, комфорту і любові. Ми обіймаємо друзів та рідних при зустрічі, при розлуці, обіймаємо один одного щоб висловити свою радість і вдячність.
10 ПРИЧИН обійматись частіше:
1).Зміцнюють імунітет. Обійми, які тривають 20 сек. і більше мають терапевтичний ефект, позитивно впливають на організм, допомагають протидіяти хворобам.
2).Знижують апетит та сприяють схудненню. Обійми дарують підтримку та захист, тому допомагають уникнути бажння поповнити нестачу любові смачною калорійною їжею.
3).Уповільнюють процес старіння. Зниження рівня стресу і запальних процесів в організмі уповільнюють природний процес старіння.
4).Тонізують та додають життєвої сили. Обійми покращують настрій та заряджають енергією, необхідною для плідного дня.
5).Допомагають подолати труднощі. Організм, заряджений позитивною енергією, безумовно, подолає всі труднощі і знайде вихід зі складних ситуацій.
6).Роблять нас щасливими. Під час обіймів активно виробляються ендорфіни, (гормони щастя) що наповнюють почуттям радості і зміцнюють емоційний зв’язок між партнерами;
7).Допомагають долати депресію. Обійми не тільки знижують рівень кортизолу (гормон стресу), але збільшують секрецію серотоніну (гормон, що покращує настрій і почуття щастя). Все це заспокоює і покращує емоційний фон.
8).Позитивно впливають на нервову систему. Обійми заспокоюють не тільки серце, але й нервову систему. Обіймаючи один одного, ми розслабляємось та знімаємо накопичені напругу і стрес.
9).Підвищують самооцінку. Обіймаючись, ми почуваємо себе в безпеці. Страхи турбують нас менше, як і думка оточуючих. Така реакція закладена в нас на рівні інстинктів і, навіть коли ми цього не усвідомлюємо.
10).Дозволяють виразити те, чого не скажеш словами. Обіймашки – унікальний засіб виразити будь-якою мовою свою турботу, любов і підтримку близькій людині.
Будь-яку роздратованість, тривогу і гнів можливо вгамувати любов’ю та благодушністю. Не скупіться на душевне тепло, любов і обійми, які можуть повернути людині душевний спокій, рівновагу і впевненість у собі. Нехай кожному у світі: батькам, близьким, знайомим і незнайомим буде добре і тепло поряд з нами.