Навіщо дитині читати казки (Консультація вихователя Зайцевої Світлани Володимирівни)

Всі батьки мріють, щоб їх діти росли розумними, освіченими і читали багато книг. Однак, далеко не всі батьки самі люблять читати, а потім дивуються, чому їхня дитина відмовляється від книг.

Прищеплювати любов до книг потрібно з раннього дитинства, тоді і в подальшому не виникне проблем. У дитини з’явиться звичка до читання і тоді в більш старшому віці, вона так само буде продовжувати читати. Книги можна починати читати дитині ще з колиски. Відомо, що читання в ранньому дитинстві допомагає дитині розвиватися і мислити. Крім того, читання збільшує словниковий запас, розвиває фантазію і кругозір, покращує грамотність.

Діти несвідомо порівнюють себе з головними героями книг і разом з ними намагаються пережити ті чи інші події. Тому книги варто вибирати для дитини уважно. При виборі книги враховуйте вік і інтереси дитини, книга повинна зацікавити її.

Знайомити дитину з книгами краще з самого народження. Книга – це дуже важлива форма спілкування між дитиною і батьками. Поки ви займаєтеся малюком (купаєте, годуйте і т.д.) розповідайте йому невеликі дитячі віршики і казки. Звичайно, малюк ще нічого не розуміє, але зате він прекрасно вловлює інтонацію і звуки.

Коли дитина навчиться сидіти, можна починати вже знайомити його з книгами. Сідайте разом, беріть книгу і читайте з виразом, розглядайте картинки. Таке спілкування створює тісний зв’язок між вами, вся увага направлена на малюка, що дуже важливо для нього. Він відчуває себе спокійно, що дуже важливо для розвитку психіки.

Дайте дитині можливість самостійно вибирати книгу з полиці. Відповідайте на всі її питання і пояснюйте, що відбувається в книзі. Після прочитання, обговорюйте з малюком прочитане: вчинки героїв, ситуації і т.д. Пояснюйте малюкові, що добре і що погано. Познайомте дитину з такими словами як дружба, борг, любов і т.д. Все це допоможе розвиватися дитині як особистості.

Не лінуйтеся, щоб приділити дитині трохи часу. Звичайно простіше посадити дитину дивитися мультики, але хіба це замінить вашу увагу?

Найкраще читати дитині перед сном. Читання допоможе малюку розслабитися і налаштуватися на сон. Крім того, дитина зможе вільно фантазувати і уявляти собі головних героїв.

Можна почати читати довгу казку і розтягнути її на кілька вечорів, тоді у дитини з’явиться ще більший інтерес, щоб дізнатися продовження. Також це сприяє формуванню прихильності до книг.

І ще кілька корисних порад:

  • обов’язково читайте самі, власний приклад найкращий для вашої дитини;
  • вибираючи або купуючи книги, обов’язково залучайте до цього процесу дитину;
  • даруйте дитині книги;
  • переказуйте дитині прочитані вами книги в дитинстві;
  • читайте кожен день, хоча б перед сном по 15 хвилин.