«Цікаві досліди для малят» (Консультація вихователя Михайличенко Юлії Миколаївни)

Діти будь-якого віку люблять наукові експерименти. Їх спрага до різноманітних дослідів просто безмежна. Пропонуємо до уваги декілька цікавих та простих експериментів, які не потребують багато часу та фінансових витрат.

Океан в пляшці

Для досліду знадобиться велика пляшка з водою, воронка, рослина олія та синій харчовий барвник.
Пляшка заповнюється водою на 1/3 об’єму. В неї слід додати декілька крапель барвника та ретельно перемішати. Далі додається рослинна олія. Пляшка щільно закривається кришкою. Її слід перевернути догори дном і насолоджуватись живим океаном.

Веселка в тазику

Щоб побачити всі кольори веселки в сонячному світлі слід взяти ємкість з водою, дзеркало, білий аркуш паперу та ліхтарик.
Дзеркало необхідно покласти в на дно ємкості. На нього направляється світло від ліхтарика. На білий папір слід піймати відбитий дзеркалом промінь, який заграє всіма кольорами веселки.

Мильні бульбашки в тарілці

Для видовищного експерименту слід підготувати широку та глибоку тарілку, наповнену до половини водою, мийний засіб для посуду, трубочку для коктейлів.
У воду слід додати декілька крапель мийного засобу. Трубочка занурюється у розчин однією стороною. Через вільний отвір слід вдувати повітря для утворення великої кількості мильних бульбашок.        

Незвичне надування повітряної кульки

Для досліду знадобиться пластикова пляшка, 50-100 мл столового оцту, 2-3ч.л. харчової соди, повітряна кулька.
В порожню пляшку наливається оцет. У повітряну кульку слід насипати соду. Її необхідно надіти на горловину пляшки таким чином, щоб сода одразу не висипалася. Далі кульку слід підняти над шийкою і чекати реакції оцту і соди, в результаті якої почнеться активне утворення вуглекислого газу, що швидко надує кульку.

Лавова лампа

Для видовищного досліду знадобиться невелика скляна банка, вода, сіль, 1 скл. рослинного масла та харчові барвники.
Банку слід заповнити на 2/3 водою, додати олію, харчовий барвник та сіль та насолоджуватись надзвичайним видовищем.

Подорож води

Для експерименту слід поставити на різних рівнях ємкості з водою, в які можна додати різнокольорову харчові барвники. Суміжні склянки поєднують між собою за допомогою смужок тканини. З часом забарвлена вода почне перебиратися з однієї ємкості до іншої.

Різнокольоровий танець

Для яскраво експерименту слід підготувати тарілку, жирне молоко, рідкий мийний засіб, ватні палички та харчові барвники.
В тарілку додається молоко, кілька крапель барвника. У миючий засіб слід занурити ватну паличку, а потім доторкнутися нею до центру тарілки. Молоко буде рухатись, переміщуючи кольори між собою.

Вирощування кристалів

Для досліду знадобиться вода, каструля, склянки, харчова сіль, нитки.
У каструлі слід нагріти воду. До неї порціями додається сіль до моменту, коли вона перестане в ній розчинятися. Готовий розчин розливається у склянки. Далі слід взяти великі грудочки солі і обережно за допомогою витки опустити їх до посудин таким чином, щоб вони не торкнулися стінок. Склянкам слід дати спокій на 7 днів, за які в них сформуються готові кристали.