Група компенсуючого типу старшого дошкільного віку «Смайлики»

Козачок Анна Миколаївна

вихователь, спеціаліст

Брайкова Тетяна Олександрівна

вихователь, І категорія

Ніколенко Ольга Вікторівна

помічник вихователя

Наш девіз:
Наш девіз – лише три слова:
«Посміхніться всі довкола!!»

Напрямом роботи з дітьми середньої групи “Смайлики" компенсуючого типу є «Мнемотехнологія».

Маленькій дитині ще складно контролювати свою увагу і пам’ять. Часто батьки скаржаться, що їхня дитина неправильно говорить, нездатна правильно скласти речення, невміє контролювати темп і гучність мовлення. Запам’ятати щось абстрактне для дошкільника — взагалі важка задача. Так як у дітей переважає зорова пам’ять. Тому добрі результати дає мнемотехніка, яку логопеди і вихователі успішно застосовують багато років. Мнемотехніка також добре розвиває зв'язну мову та асоціативне мислення.
У своїй роботі Полякова Віталіна Сергіївна використовує мнемодоріжки, мнемотаблиці – це картинки із зображенням якого-небудь предмета. Мнемотаблиці дітки сприймають як гру, можна попросити їх намалювати самим картинки для розповіді, це буде цікаво і весело.

Діти не люблять вивчати вірші, переказувати тексти, не володіють прийомами і методами запам'ятовування. Заучування віршів викликає у них великі труднощі, швидке стомлення і негативні емоції. Тому за допомогою картинок, ілюстрацій ми вчимо з дітьми без зусиль вірші, вірші про цифри, геометричні фігури, віршовані задачі з математики, скоромовки, загадки, переказуємо казки, описуємо предмет, складаємо речення.